Töre’den Uluçay’a suçlama: “Sürekli sarhoş geziyor”

0
187

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, kendisini şoförünü günde 20 saat çalıştırıp ek mesai uyarısı yapması ile ilgili eleştiren Meclis Başkanı Teberürken Uluçay’a ilginç bir cevap verdi.

Töre, Kanal T’de katıldığı bir programda CTP Milletvekillerini “sarhoşlukla” suçladı.

Töre, “Odalarında içki içip, Meclis’te sarhoş geziyorlar” dedi.

Töre, Uluçay’ı da mecliste sürekli sarhoş gezmekle suçlarken, elinden içki bardağının düşmediğini ileri sürdü.

Meclis Binasındaki odasında bir barı olduğunu ve bu barda sürekli içki içerek Meclis içerisinde sarhoş dolaşıyor iddiasında bulunduğu, Teberrüken Uluçay’ın yanı sıra Doğuş Derya’nın da içki içtiğini ve konusu yapılan günde de Doğuş Derya’nın içkili olduğunu iddia etti.

Zorlu Töre “Teberrüken Uluçay’ı, deşifre ediyorum. Derya da içti biz bunları Meclise sıkıntı gelmesin diye söylemiyoruz. Daha fazla bir şey söylerim ama şimdilik susuyorum. Bana yönelik tavrı değişmedikçe ve Meclis divanı karar almadan kendi kendine kararlar ürettikçe, Meclis Başkanlık divanı toplantılarına, UBP’li arkadaşlar ile katılmayacağım dedi.

Töre şöyle konuştu:

“Geçen sene yaptıkları saldırılarda Doğuş Derya ve Teberrüken Uluçay beraber içki içti. Doğuş Derya o gece sarhoş oldu ama Teberrüken Uluçay sarhoş olmamıştı. Ama Teberrüken Uluçay’da içkiliydi. O gece başka milletvekilleri de vardı ama biz bunları meclis dinamiğine zarar vermemesi sıkıntı vermemesi ve saygınlığına zarar gelmemesin diye düşündük sonra kendisi ne Meclis Başkanlık divanını çalıştırıyor. Meclis Başkanlık Divanı karar almadan kendi kendine bir takım kararlar üretiyor. Halkın Partisi Milletvekillerinin de haberi yok…”