Tatar: Arazi Kararlarından Rahatsızım

0
213

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ersin Tatar, son günlerin ana gündem maddesini oluşturan arazi devri konusunda ciddi şekilde rahatsız olduğunu söyledi.

Arazilerin devri konusunda önceden bilgisi olmadığını söyleyen Tatar, “Bilgim olmadığı konularda, onayımın da olması mümkün değildir” dedi.

 

“Arazi Konularındaki Kararlardan Rahatsızım”

Genç Tv’de Aysu Basri Akter’in ‘Günün Getirdikleri’ programına konuk olan Ersin Tatar, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın oğlunun direktörü olduğu şirkete Bakanlar Kurulu kararı ile 220 dönüm arazi verilmesinden UBP içinde ciddi rahatsızlık olduğunu, DP içerisinde de rahatsızlıkların olduğunu bildiğini söyleyen Tatar,  tavanda da ciddi rahatsızlık yaratan söz konusu kararla birlikte UBP’nin de zarar gördüğünü söyledi.

 

“Henüz geç değil”

UBP Milletvekili Ersin Tatar, kiralama kararının henüz verilmediğini belirterek, geri adım atmak için henüz vaktin olduğunu söyledi.

“Asker çekildi, Başbakanlığa iletildi, Bakanlar Kurulu kararı ile de Maliye Bakanlığına devredildi, ancak kiralama henüz gerçekleşmedi” diyen Tatar, ortada bu kadar tepki varken en sağlıklı kararın bunun daha ileri götürülmemesi olduğunu vurguladı. Tatar, “Bu gibi sıkıntı yaratan işler inatla yürütülecek işler değildir” dedi.

Yavuz Çıkarma Plajı, Sunat Atun’un babasına verildiği belirtilen arazi ile Derviş Eroğlu’nun kızı Resmiye Canaltay’a verilen araziler olduğunun ve tüm bunların ihalesiz yapıldığının hatırlatılması üzerine ise Tatar, “Bu konulardan bilgim yok, onayım nasıl olsun ki” dedi.

 

“Partide tartışılmadı”

Bir milletvekili olarak kendisinin iyi niyetle çalıştığını, ancak bu konuların parti yetkili organlarında konuşulmadığını belirten Tatar, “Konu parti meclisinin gündemine gelmemiştir.  MYK’da tartışıldığını da duymadım. Bu konular bilgimize gelmedi” dedi.

 

“Mutlaka ihale olmalı”

UBP Milletvekili Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın eski Hastane binasının Rektörlük binası olarak restore edildiği yönündeki bilgileri de dün mecliste duyduğunu kaydetti.  Tatar, ” Bu işler mutlaka ihale ile olmalı., şeffaf olmalıdır, açık açık duyurusu yapılmalıdır” dedi.

 

 “Serdar Denktaş 2 kere düşünmeli”

UBP Milletvekili Ersin Tatar, bu tür sıkıntı yaratabilecek işler yapılırken dikkatli olunması gerektiğini de belirterek, “Sen Maliye Bakanı isen bunları yaparken 2 kere düşüneceksin. Dünyada bunun benzer örnekleri vardır, istifa bile konuşulur” diye konuştu.

Vatandaşın zaten icraatlara güven duymadığını ifade eden Tatar, “Vatandaş zaten güven duymuyo, dolayısı ile tepede oturanlar da böyle işler yapmamalı. Herkesi töhmet altında bırakacak kararlar almak gereksizdir” dedi.

 

“DP zaten çok aldı”

UBP-DP koalisyon hükümetinin oluşum aşamasındaki bakanlık dağılımından da rahatsızlık belirten Tatar, “UBP’nin 22 , DP’nin 5 milletvekili var, ancak alınan bakanlıklara ve dağılımlara bakıldığında ağırlıklar çok farklı durmaktadır, bu da rahatsızlık uyandırmaktadır” dedi.

Tüm bu konuların açık şekilde konuşulması gerektiğini kaydeden Tatar şunları belirtti:”Parti içi demokraside ben bildiğimi, kendi doğrumu söylemek zorundayım, birilerinin yanlış yapmasını önlemek için uyarı yapmak zorundayım, ancak parti disiplini bakımından da partimim aldığı karara uymak zorundayım”

DP kanadının bazı icraatlarında da rahatsız olduğunu belirten Tatar, “Partime zarar vermek istemem, koalisyonun devam etmesini de topluma hizmet verilmesi düşüncesindeyim ama bu koalisyonun devamının bedeli ağır olacaksa de bunu mutlaka değerlendirmek gerekir” ifadelerini kullandı.

UBP Milletvekili Ersin Tatar, kamuoyunda son dönemlerde tartışılan bütün konuların Maliye Bakanlığı uhdesinde olduğuna da dikkat çekerek, bunun düşündürücü olduğunu ifade etti.