Taciz olayı infial yarattı

0
108

Lefkoşa’da önceki akşam meydana gelen taciz olayı infial yarattı, ülkede yaşanan endişe yerini ciddi bir korkuya bıraktı.

Olaya tanık olan avukat Laden Asilzade, yaşananları sosyal medya hesabından ayrıntılarıyla paylaştı ve hem arkadaşının uğradığı saldırı, hem de o andan sonra yaşananlara isyan etti.

Kadınların çabasıyla olay yerinde tutularak polise teslim edilen 50 yaşındaki İbrahim Şeker isimli zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) önünde bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 50 yaşındaki İbrahim Şeker, mahkeme tarafından yargılanıncaya kadar teminata bağlanarak serbest bırakıldı ancak teminat şartlarını yerine getiremeyince hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Afrika Gazetesi ise olayın yaşandığı anların görüntülerini manşetten okuyucuların aktardı.

Laden Asilzade’nin kan donduran olayı anlattığı paylaşımı şöyle:

Size dün akşam yaşadıklarımızdan sonra KKTC’nin geldiği son durumu yazmak isterim..vahim! vahşet! tabiri caizse bok-tan!
Paylaşıp paylaşmamayı çok düşündüm ama bilmeniz de gerekiyor..Çünkü sizler de potansiyel mağdurlarsınız..
Çocuk Hakları Film Gösteriminden çıkıyoruz..Saat 21.50..Yer AKM, Lefkoşa..Herkes arabalarına dağılıyor ve son 4 kadın ayak üstü konuştuktan sonra arabalarımıza biniyoruz..Sonra arkadaşlarımızdan birisi bana bir şey söylemek için arabama doğru geri geliyor..camı açıyorum ve arkasından beyaz saçlı-kısa boylu-şeytani mavi gözleri olan ve alkol kokusu burnumu delen bir adamın yanaştığını görüyorum..o kadar samimi yaklaşıyor ki..Akrabası sanıyorum..Herhalde seslenecek diye beklerken arkadaşıma cinsel saldırıda bulunup onu elleriyle taciz ettiğine tanık oluyorum..Çığlıklar içinde bağırışlar başlarken arabadan hemen inip adamın ellerini kollarını tutup etkisiz hale getirmeye çalıştım..Şok içinde başka bir arkadaşımız 155’i ararken diğeri de bana yardım etmeye çalışıyordu..Aklımdan tek geçirdiğim şey..Burası neresi? Biz neredeyiz? ve adamın yüzüne durmadan bağırdım “Sen kimsin? Burası neresi? Burası Dingonun ahırı mı? Kadınlar sokakta dolaşamayacak mı? Pis sapık..Ahlaksız..” .. adam ise “bırakın beni gideyim..ben bir şey yapmadım..ablam kurbanın olayım..bırak lan gideyim, bırakın lan siz kimsiniz şerefsizler..” durmadan bağırdı..üzerindeki içki ve sigara kokusundan ellerime sinen leş kokusu hala daha burnumda..durun daha bitmedi..yoldan geçen iki adamdan yardım istedik..tutmak için..her yerim tüm kollarım mos mor oldu..yanımıza gelen 2 adam takunyalarının üzerine basarak yürüyor, bir yandan sigara içiyor, bir yandan da tutmaya çalıştığımız adamın ne yaptığını öğrenmeye çalışıyordu..arkadaşımızı taciz etti dediğimizde ise “ne olacak canım? bırakın gitsin adamı..sözlü mü taciz etti elle mi? ” ne fark eder dedik?! “ben olsam sizi taciz etmezdim bile..”diyor..Ardından arabalı 2 genç duruyor(muhtemelen gençliğin yüz karası) .. neredeyse adamı bırakmamız için adama yardım edecekken polis geliyor..ve adamı derdest edip götürüyorlar..eğer polisler erken gelmeseydi halimiz haldi..Diğer adamlar tarafından tacize uğramamız an meselesi idi..Çok kötü vaziyetteyiz..İğrenç bir duygu..Yer: Lefkoşanın göbeği..Atatürk Kültür Merkezi..TC Büyükelçiliğinin arkası, Liselerin..okulların olduğu mahalle..Adım başı takunyalı sapıklar dolaşıyor..Leş, çirkef, geberilmiş kokuyorlar..Midem bulanıyor..Adamın boğazını sıkıp oracıkta ölmesini istiyorum..Yapabilirim..Yapamıyorum..Ellerim titriyor..İğreniyorum..Bu ülkeye doluşan insanlardan tiksiniyorum..öğreniyorum..çalışma izni varmış..Ercan’da çalışıyorum diyor..256 promil alkol ile sokakları dolaşıp kadınların kalçalarını sıkıp üzerlerine çökmeye çalışıyorum..Adım İbrahim..ben 50-55 yaşlarında iğrenç bir adamım..KKTC’yi seçiyorum..rahat rahat giriyorum..sonra suç işleyip deport ile gönderiliyorum..Adanalıyım diyor..Biz Adanalıyık diyor..Beni memleketime gönderin diye bağırıyor polis karakolunda..İğrenç sesi yankılanıyor..Kollarım mos mor..Çırpınan bir sapığın eseri..Arkadaşımı tutuyorum ellerinden şikayetimizi yapıp ayrılıyoruz..Ne için mi toplanmıştık? Çocuklar tacize uğramasın..Çocuklar zarar görmesin diye neler yapılabilir diye..