Rum Dışişleri Bakanı Kasulides: Liderler Toprak ve Mülkiyeti Konuşacak

0
89
Rum Dışişleri Bakanı Kasulides: Liderler Toprak ve Mülkiyeti Konuşacak

 

Rum radyosuna göre Kasulidis sonraki aşamada toprak ve güvenlik konularının masaya yatırılacağını, Maraş konusunun müzakereler sonuç üretecek aşamaya geldiği zaman görüşüleceğini söyledi.

Müzakerecilerin anlaşma olan, küçük anlaşmazlıklar ve büyük anlaşmazlıklar olan noktaları liderlerin önüne koymaya başladığını, bu çalışma tamamlandığında da liderlerin küçük veya büyük anlaşmazlık olan noktaları müzakere etmeye başlayacağını belirten Kasulidis “Garantiler de bunlardan biridir” dedi.

Kasulidis, “İki tarafın ortaya koyduğu malum görüşlerden başka yeni bir görüş ortaya konulduğunu zannetmiyorum. Ancak ciddi müzakereye girdiğimiz anda kendi aramızda ve havadan müzakere etmekten vazgeçmeliyiz. Tarafların, geçmişteki malum tezlerden hangilerini kabul ettikleri, iki liderin konuşacağı konudur” ifadesini kullandı.

Maraş konusuna da değinen Kasulidis “Maraş konusu müzakereler, sonuç üretecek aşamaya geldiği zaman görüşülecek. Şimdilik, uygulanmaları çok daha kolay olan siyasi değeri düşük güven yaratıcı önlemler ileri götürülüyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here