Politis’ten Meral Akıncı’ya Türkçe “Geçmiş Olsun”

Politis’ten Meral Akıncı’ya Türkçe “Geçmiş Olsun”
Haber İçi Üst 745×140

Politis  “Liderler İki Gündemle Masada… Akıncı Bugünkü Usulle Temmuz’a Kadar Çözüm Görmüyor… Kıbrıs Türk Tarafının Sondajlarında Israr Ediyor… Devamı İçin Her Şeyi Müzakerecilere Verdiler” başlık ve spotlarıyla aktardı.

Gazetenin fotoğraflarla da desteklediği manşet haberinde, Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Akıncı’nın sağlık durumuna ilişkin KKTC kaynaklı bilgileri de “Geçmiş Olsun (Türkçe ve kırmızı renkte)… M. Akıncı’nın Yaralanması… Meral Düştü”  başlık ve spotlarıyla aktardı.
Gazete, dün akşam yaklaşık iki buçuk saat süren liderler görüşmesinde fazla bir ilerleme sağlanmadığını, görüşme sonrasında gündem ve müzakerelerin yapısıyla ilgili anlaşmazlıklarında bir değişiklik olmadığını yazdı.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, usulle ilgili hoşnutsuzluğunu dile getirerek, görüşmenin konuların tümü değil bir – ikisi üzerinde olursa Temmuz’dan önce bir sonuca varılamayacağı, o zaman da (Temmuz) durumun çok daha zor olacağı vurgusunu okurlarına aktaran gazete, Anastasiadis’in, iyi ortamın yeterli olmadığı, sonuç olması da gerektiği görüşünü ortaya koyarak “dolayısıyla, iyimserlik veya kötümserlik verecek görüntü yaratmak istemiyorum” dediğine dikkat çekti.

Gazete edindiği bilgilere dayanarak, dünkü görüşmenin ana bölümünü müzakerecilerin, kendi görüşmeleri hakkında bilgi vermesi ve liderler tarafından, bundan sonrası için yönlendirilmelerinin oluşturduğunu yazdı.
Alithia manşet haberine “Müzakereler Barbaros’un Gölgesinde… Başkan Anastasiadis Dün Akşam Sayın Akıncı İle Görüşmesinden Sonra Ortam İyi, Ama Bu Yeterli Değil Vurgusunu Yaptı… Türkiye  Navteks ve Barbaros’u Sismik Araştırmalara Gönderirken Anlaşmazlıklar Varlığını Koruyor” başlık ve spotlarını attı.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta 745×140

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140