Pakistan’da Sufi türbesine saldırı: 70’ten fazla ölü

Pakistan’da Sufi türbesine saldırı: 70’ten fazla ölü
Haber İçi Üst 745×140

Pakistan’ın güneyinde bir Sufi türbesine düzenlenen intihar saldırısında en az 72 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda kişinin de yaralandığı saldırıyı DAEŞ üstlendi.

Sufi türbesinin hedef alındığı saldırı Pakistan‘ın güneyindeki Sindh eyaletinin Şehvan kentinde meydana geldi. Reuters’in haberine göre, saldırıda ölü sayısı 72’ye yükselirken, 150’den fazla kişi de yaralandı. Polis yetkilileri, saldırının bir intihar saldırganı tarafından düzenlendiğini doğruladı.

Saldrıyı DAEŞ örgütünün üstlendiği bildirildi. Pakistan medyasında yer alan haberlere göre, bir DAEŞ komutanı hem telefonla hem de yazılı olarak saldırıyı DAEŞ’in üstlendiğini duyurdu.

14’üncü yüzyılda inşa edilen Lal Şahbaz Kalender türbesi, her hafta yüzlerce Sufi tarafından ziyaret ediliyor. Pakistan‘ın en çok satan gazetelerinden Dawn’ın haberine göre, saldırının meydana geldiği sırada türbede çok sayıda kişi bulunuyordu.

Sufi türbeleri Pakistan’da sık sık saldırılara hedef oluyor. Son olarak kasım ayında Pakistan’ın Belucistan eyaletinde meydana gelen saldırıda en az 52 kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140