Kızıl Meydan’da “bavul” krizi

0
147
Kızıl Meydan’da “bavul” krizi

İzinleri incelemeye alan Moskova belediyesi ünlü markanın bavulunun kaldırılacağını açıkladı.

Moskova belediyesi basın departmanından Vladimir Çernikov, vatandaşlardan gelen tepkiler dikkate alınarak Louis Vuitton markasının koyduğu bavulun kaldırılması için karar alındığını, gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti.

Kimsesiz çocuklar yararına ünlü alış veriş merkezi GUM’un 120’inci yılı münasebeti ile konulan kapitalizmin sembolü Louis Vuitton markasına ait bavula en büyük tepkiyi Komünist Parti gösterdi.

Lenin’in mozolesinin yanı başına, Kızıl Ordu’nun gösteri yaptığı alana kapitalizmin simgesinin konulmasına tepki gösteren parti, bir an önce yanlıştan dönülmesini istedi.

İktidar partisi Birleşik Rusya’dan bazı milletvekilleri, bir kısım bloggerlar da bavulun kaldırılmasını istedi.

Kremlin idaresi ise yaptığı açıklama ile Kızıl Meydan’da kurulan sergi ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını belirtti.

Interfax’a konuşan yetkili, Kızıl Meydan’dan bavulun bir an önce kaldırılması için yetkililere bilgi verildğini aktardı.

Organizatörlerden Natalya Vodianova, olayın kapitalist bir yaklaşım olmadığını, kültürel bir faaliyet olduğunu, Aralık ayında düzenlenecek sergi ile ünlülere ait bavulların tanıtılacağını ve satılacak biletlerden elde edilecek gelirlerin de kimsesiz çocuklara aktarılacağını savundu. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here