KİM BU TÜRKİYE DÜŞMANLARI?

0
258

Mevlüt Çavuşoğlu’nu anlıyorum…

Adam AKP’ci…

Erdoğan’ın en güvendiği isimlerden bir tanesi…

Ona ve biat ettiği zihniyete göre Erdoğan ile AKP’yi eleştiren herkes ya vatan haini, ya terörist, ya da Türkiye düşmanıdır…

Bu zihniyetle hareket ederek zaten bahsettiğim kesimin büyük bir çoğunluğunu ya hapse tıkadılar ya da yurtdışına kaçmalarına sebep oldular…

O nedenle Çavuşoğlu’nun Kıbrıs’a gelip “Burada Türkiye düşmanları var” demesi gayet normal!..

Kendi insanının eleştirilerine katlanamayan bir zihniyetin kalkıp da Kıbrıs’tan kendilerine eleştiri yapan kesimleri kucaklaması beklenemezdi herhalde!..

Hasan Kahvecoğlu’nu da anlıyorum…

Adam bu tür kritik olaylarda hep güçten yana olmayı tercih ediyor…

Yani Çavuşoğlu, “Kıbrıs’ta Türkiye düşmanları var” dediğinde kalkıp da Kahvecioğlu’nun, “Bu nasıl bir ötekileştirme efendim” demesini sanırım kimse beklemezdi…

En azından ben beklemiyordum…

Geçmişte Arif Hoca, “Ben sizden daha Kıbrıslıyım” diyen bir kişiye kalkıp da gerekli cevabı verdiğinde ve de bu cevaptan sonra programdan kovulduğunda, aynı Kahvecioğlu yine tepkisiz kalmış ve programa devam etmişti…

O nedenle Kahvecioğlu’nun duruşunda bir değişiklik yok!..

Peki, bu ülkenin Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a ne oluyor da kalkıp “Ülkemizde Türkiye düşmanlığı arttı” cümlesini kuruyor?

Üstelik de bu cümlenin ardından, “Biz asla ötekileştirme siyaseti yapmayacağız” diyor!..

Ve “Bu gibi insanlara meydanı boş bırakmayacağız” diye de ekliyor…

Yani önce toplumun bir bölümünü “Türkiye düşmanı” olarak ötekileştiriyor sonra ise “Biz ötekileştirme siyaseti yapmıyoruz” diyor…

Kendi çelişkili açıklamaları içerisinde boğulan Özersay’a buradan sesleniyorum!..

Madem dürüstlükten, şeffaflıktan ve doğrudan yanasın, çık ve cesaretin varsa kendi toplumun içerisindeki Türkiye düşmanlarının kimler olduğunu açıkla!..

Kim bu Türkiye düşmanları?

Ve bunlara ne yapmalı?

Örneğin “Türkiye’nin işgali altındayız” diyenler tüm Türkiye Halkına düşman mı?

Bir birey, koskoca bir ülkeye ve onun halkına düşman olabilir mi?

Veya “Türkiye’yi şu anda bir diktatör yönetiyor”, “Türkiye’de demokrasi bitmiştir”, “Türkiye’de ifade özgürlüğü yoktur”, “Türkiye adanın kuzeyine savaş suçu işleyerek nüfus aktarımı yapmıştır” diyenler hepten Türkiye düşmanı mı oluyor?

Üstelik bu yönde sayısız BM Güvenlik Konseyi ile AİHM kararları varken!..

Peki, bunları ifade edenler ve tek halk, tek kimlik, tek egemenliği savunanlar Türkiye düşmanı ise, yıllardır Türkiye’ye “Anavatan” diyerek ve de bayrak edebiyatı yaparak Türkiye’nin gönderdiği paraları kendi kişisel çıkarları için kullananlar nedir?

Aynı şekilde Türkiye’den gelen emekçileri köle gibi çalıştırıp asgari ücreti bile onlara fazla gören Türkiye sevdalısı sermaye kesimleri hangi sınıfa giriyor?

Burada hayatını iş cinayeti yüzünden kaybeden Türkiyeli emekçilerle ilgili yeterli girişimi yapmayan ve cinayetten sorumlu olanlardan hesap sormayan, aksine onları koruma altına alan siz hükümet edenler hangi sınıfa giriyorsunuz?

En önemlisi de, kendi toplumunuzun çıkarlarını değil de Erdoğan ile AKP’nin çıkarlarını daha önde tutan sizler bu toplumun kahramanı ve vatanseveri mi oluyorsunuz?

Çık ve Çavuşoğlu’nun ağzı ile konuşan birisi olarak bu toplum içerisindeki Türkiye düşmanlarının kim olduğunu açıkla Kudret Özersay!..

Çık ve ötekileştirdiğin kesimin kimler olduğunu lafı dolandırmandan net olarak bu topluma söyle!..

Tabi cesaretin varsa!..