“Kıbrıs konusunda ne için müzakere edeceğimizi kararlaştırmamız lazım”

0
35

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kıbrıs konusunda açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “artık yeni bir müzakereye başlamak için ne için müzakere edeceğimizi konuşup kararlaştırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, ‘İdlib anlaşması sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın Putin’in bir başarısıdır. İran da buna destek verdi.’ dedi. Türkiye Dışişleri Bakanı Bakan Çavuşoğlu, Filistin ile ilgili de ‘ABD, BM Filistin Mültecilerine Yardım Ajansına yardımları kesti. Bu açığı kapatmak için diğer ülkelerle birlikte çalışıyoruz.’ açıklamasında bulundu. Çavuşoğlu, Erdoğan’ın Almanya ziyareti için ise ‘Bu ziyaretin önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz, yeni bir sayfa açmak için.’ dedi. Almanya’nın hemen ardından Fransa’ya geçiyoruz. Sadece Suriye konulu görüşme yapacağız. Oradan da Cenevre’ye geçerek Batı Balkanlar toplantısına katılacağız ki bu çok önemli.

“KIBRIS KONUSUNDA NE İÇİN MÜZAKERE EDECEĞİMİZİ KARARLAŞTIRMAMIZ LAZIM”

Kıbrıs konusunda da artık yeni bir müzakereye başlamak için ne için müzakere edeceğimizi konuşup kararlaştırmamız lazım. Bir başarısızlığı daha kimse kabul edemez.