İtalya basınında Ronaldo’nun Juventus’a transferi: ‘Yüzyılın anlaşması’

0
448

Dünyanın en önemli futbolcularından kabul edilen Cristiano Ronaldo, İspanyol Real Madrid takımından ayrılarak İtalyan Serie A ekiplerinden Juventus’a transfer oldu.

Spor basınında son birkaç haftanın en dikkat çeken söylentilerinden olan Ronaldo’nun Juventus’a transferi Salı günü öğleden sonra Real Madrid’den yapılan açıklamayla teyit edildi.

Real Madrid’in internet sitesinde yapılan açıklamada, takımdan ayrılarak Juventus’a geçmenin Ronaldo’nın “isteği ve talebi” olduğu vurgulandı. Ekibin açıklamasında Ronaldo’ya, “Real Madrid her zaman için senin evin olacak” denildi.

Real Madrid’in açıklamasının ardından Juventus da internet sitesinde Ronaldo’ya “Hoşgeldin” mesajı yayımladı.

İtalyan basınındaki haberlere göre, Ronaldo’nun Juventus’a transferi için Real Madrid’e 112 milyon euro ödenecek. Juvenus’la 4 yıllık anlaşma imzalayacak olan Ronaldo da sezon başına 30 milyon euro net maaş alacak.

9 yıl sonra Real Madrid’e veda edecek olan 33 yaşındaki Portekizli oyuncu Ronaldo da bir mesaj yayımlayarak, “Real Madrid’deki ve Madrid kentindeki bu yıllar hayatımın muhtemelen en güzel yıllarıydı” dedi. Ronaldo, “Fakat artık hayatımda yeni bir döneme girme zamanımın geldiğine inanıyorum ve bu yüzden kulüpten transferimi kabul etmesini istedim” diye devam etti.