Hayvancıların eylemi 3. gününde

Hayvancıların eylemi 3. gününde
Haber İçi Üst 745×140

Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliğinin, arpa fiyatlarındaki artış nedeniyle başlattığı araçlı eylem üçüncü gününe girdi.

Çarşamba gününden beri Lefkoşa’da Tarım Bakanlığı önünde araçlarıyla bekleyen eylemcilerden bir heyet, şu sıralar Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşüyor.

Birlik yetkililerinin, 5 Eylül Çarşamba günü Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı; dün de Başbakan ve ilgili bakanlıklarla yaptığı görüşmelerde uzlaşıya varılamaması nedeniyle eyleme devam kararı alınmıştı.

Birlik, ilk görüşmelerde arpa fiyatlarının 1.8 kg/TL’den 1.1 kg/TL’ye düşürülmesini ve tedricen arttırılmasını talep etmişti.

Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği Başkanı Naimoğulları, Cumhurbaşkanı ile görüşme öncesi Tarım Bakanlığı önünde 10.00 sıralarında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanından beklentilerinin, yetkisini kullanıp Hükümeti soruna bir açılım bulmak amacıyla toplantıya çağırması olduğunu söyledi.
Sektörün yok olma noktasına geldiğini ve kedileri ile birlikte pek çok sektörü daha, çok daha kötü günler beklediğini belirten Naimoğulları, bu güne kadar sorumlulukla hareket ettiklerini bundan sonra olacak olanlardan kendilerinin sorumlu saymayacaklarını söyledi.

Haber İçi Orta 745×140

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140