Güney Kıbrıs 15. Uluslararası Film Festivali’ne Hazırlanıyor

Güney Kıbrıs 15. Uluslararası Film Festivali’ne Hazırlanıyor
Haber İçi Üst 745×140

Rum Eğitim ve Kültür Bakanlığı'yla Rialto Tiyatrosu, 13. Kıbrıs Film Günleri için 15. Uluslararası Film Festivali'ne katılım çağrısında bulundu.

Bu yıl 13.'üncü gerçekleştirilecek olan Festival, beşinci kez ayrı 'Global-Lokal Görüntüler' konulu bir uluslararası yarışma bölümüne de ev sahipliği yapacak.

Festivale dünyadan ve Kıbrıs'tan film yapımcılarına kurgu filmleriyle başvurma çağrısında bulundu.

Yarışma bölümüne katılacak filmleri, Üniversite Öğretim Görevlisi Dr. Costas Constandinides, Yönetmen/Yapımcı Tonia Misiali ve Yönetmen/Yapımcı Stelana Kliris'ten oluşan Festival Sanat Komitesi seçecek.

Bu yılki festival 17-26 Nisan 2015 tarihleri arasında, önceki yıllarda olduğu gibi Lefkoşa ve Limasol'da yer alacak.

Festival, başvuruları sadece kendi sınırları içerisinde artırmakla kalmayıp Kıbrıs etrafındaki üç kıtada kendini sinema toplanma noktası olarak geliştirerek yurtdışından  sinema sanayini ve izleyicileri çekmeyi amaçlıyor.

Uluslararası yarışma bölümü 'Global-Local Görüntüler', yerel kültürlerin çeşitliliğini ifade edecek filmleri kabul ediyor, uluslararasıı izleyicilere hitap edecek konularda yaratıcı sunumlara katkıda bulunuyor.

Uluslararası juri, 'Global-Lokal Görüntüler' kategorisinde yarışan filmelere aşağıdaki ödülleri verecek:

– Global-Lokal Görüntüler – En İyi Film Ödülü, 6,000 euro.

– Global Lokal Görüntüler – Özel Jüri Ödülü, 3,000 euro.

– Global Lokal Görüntüler – En İyi Yönetmen Ödülü,1,000 euro.

Festivaldeki yarışmayla ilgilenenler cuma gününden itibaren Şubat 2015'e kadar bir giriş formuyla yarışmaya başvurabilecekler.

Giriş formu, tüm kural ve düzenlemeler, www.cyprusfilmdays.com  adresinden öğrenilebilecek, daha fazla bilgi için (+357) 25343902 veya info@cyprusfilmdays.com adresinden alınabilecek.

Haber İçi Orta 745×140

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140