Erhürman erken seçim tarihi verdi, Başbakan “hayırlı olsun” dedi

Erhürman erken seçim tarihi verdi, Başbakan “hayırlı olsun” dedi
Haber İçi Üst 745×140

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’dan ‘seçim tarihi’ isteyen Başbakan Hüseyin Özgürgün’e yanıt geldi. Erhürman tarih verdi, “7 Ocak’ta buyursunlar seçime gidelim” dedi. Başbakan Özgürgün ise “hayırlı olsun” dedi.

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 42’nci kuruluş yılı resepsiyonunda yaptığı konuşmada CTP’nin erken seçim söylemlerine de değinerek; “12 bin üye ile UBP’ye meydana okumak yürek ister, bu salondan çağrı yapıyorum erken seçime gidelim” dedi.

Özgürgün’ün CTP’nin istediği zamanda erken seçime gidebiliriz açıklamasına CTP Genel Başkanı Tufan Erhüman sosyal medya aracılığıyla yanıt verdi.

Erhüman sosyal medyadan verdiği yanıtta gerekli yasal prosedürler işletildikten sonra erken seçime gidilebileceğini ifade etti.

Erhüman Başbakan Özgürgün’ün daha önce tarihi siz belirleyin getirin imzalayalım dedikten sonra götürdükleri öneriyi imzalamadığını da belirtti.

Erhürman’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyleydi:

“Aylar önce “tarihi siz belirleyin, getirin imzalayayım” deyip de HER ZAMANKİ GİBİ SÖZÜNDE DURMAYARAK götürdüğümüz öneriyi imzalamayan Özgürgün’ü ciddİye almakta büyük güçlük çekiyorum. Ama çok açık söylüyorum: Yasayı bir an önce komiteden geçirip Genel Kurul’a getirin. YSK ile görüşün. Yasal olarak mümkün olan en erken tarihte seçimi yapalım. Biz, yasa geçer geçmez, YASAL OLARAK MÜMKÜN OLAN EN ERKEN TARİH için getirilecek öneriye imza atmaya da, Özgürgün her zamanki gibi kaçacaksa, Meclise öneri götürmeye de hazırız.
CTP aylardır hep aynı şeyi söylüyor: Bu hükümetin görevde olduğu her gün halkımızdan ve geleceğimizden çalınmış bir gündür! ”

 

“CTP’NİN ARZU ETTİĞİ SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLAMASINI İSTEDİM”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’dan “partisinin arzu ettiği seçim tarihini açıklamasını” istediğini belirtti.  Özgürgün bir kabulünde, “CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a çağrısının gayet samimi ve net olduğunu” söyledi.

Başbakan Özgürgün, şunları kaydetti:

“Ulusal Birlik Partisi’ne erken seçim çağrısı yapan CTP Genel Başkanı Erhüman’dan UBP’nin takip edeceği yolu değil, CTP’nin arzu ettiği seçim tarihini açıklamasını istedim. Medyaya yansıdığı şekliyle, partililerine hitaben konuşmalarında UBP’ye meydan okuyarak erken seçim talebinde bulunan CTP Genel Başkanı Erhürman’a, partimizin dün akşamki etkinliğinde çağrım gayet samimi ve nettir. Sayın Erhürman erken genel seçim tarihi belirleme yerine UBP’den taleplerde bulunma yoluna gitmiştir. Keşke, partilileri önünde coşarak UBP’ye hodri meydan çektiği gün, mimarı olduğu düzenlemeye muhtaç seçim yasasının Meclis Komite ve Genel Kurul aşamalarını ve YSK ile işlemleri unutmasaydı.”

ERHÜRMAN: BAŞBAKAN TARİH İSTEDİ. 7 OCAK’I VERİYORUZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman da BRT’de katıldığı 17’nci saat programında seçim tarihi verdi.

Erhürman, “UBP komitedeki görevlerini yerini getirirse, yasadaki süreye bakabiliriz. 7 Ocak mümkün görünen en erken tarihtir. Bu tarihi öneriyoruz. Meclis’te de önereceğiz. Başbakan tarih istedi, 7 Ocak’ı veriyoruz. Buyursunlar gidelim” şeklinde konuştu.

ÖZGÜRGÜN: HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN

Bunun ardından Başbakan Hüseyin Özgürgün de, BRT ana habere telefonla bağlanarak verilen seçim tarihi konusunda  “tarih verilmiştir gereği yapılacaktır. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Ulusal Birlik Partisi’nin her ortamda seçime hazır olduğunu vurgulayan Özgürgün, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen grup toplantısında da “UBP seçime hazırdır” tespitinin teyid edildiğini söyledi.

 

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140