16 Ocak 2017

AKP'nin Yerel Seçim Şarkısı Gündemi Salladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , " AK Parti Seçim Beyannamesi" ile belediye başkan adaylarının açıklanması dolayısıyla Ankara Arena'da bir toplantı düzenledi. Toplantıda 30 Mart yerel seçimlerinde kullanılacak şarkıların tanıtımı da yapıldı. Yeni seçim şarkısı olan Dombıra şarkısının yeniden uyarlamasında, tamamen Recep Tayyip Erdoğan'a adanmış bir şarkısı olması ve partinin adının bir kez bile geçmemesi eleştirilere neden oldu.

19 Şubat 2014 - 18:53

 

Seçimlerde ilk kullanılacak şarkının adı “Daima Aşk, Daima Hizmet” olurken AK Parti'nin seçim müzikleri arasında Kürtçe ve Türkçe seslendirilen parçalar yer aldı.

Nogay Türklerine ait 'Dombıra şarkısı' da, AK Parti'nin seçim çalışmaları dahilinde Uğur Işılak tarafından yeniden yorumlandı.

Ak Parti ve seçimlerden çok Başbakan Erdoğan için yeniden yazılan şarkının nakarat bölümü şu şekilde: "Göründüğü gibi olan / Gücünü milletten alan / Recep Tayyip Erdoğan", "Mazlumlara sırdaş olan / Gariplere yoldaş olan / Recep Tayyip Erdoğan"

 

MİLLYETÇİLERİN HOŞUNA GİTMEDİ

Şarkının tanıtımının ardından sosyal medyada büyük bir tartışma başladı. Şarkının Orta Asya’dan motifler taşıması ve milliyetçi olarak tanınan Uğur Işılak tarafından seslendirilmesi bazı milliyetçileri kızdırdı. ‘Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum’ diyen Erdoğan’ın bu hamleyle milliyetçilerin gönlüne girmeye çalıştığını iddia eden gruplar, internetteki dinleme kayıtlara yansıyan Başbakan’ın MHP hakkındaki sözlerinin de bu kliple unutturulmaya çalışıldığını iddia etti.

Bir kısım şarkının Dombıra’dan uyarlama değil çalıntı olduğunu iddia ederken, bir kısım da orijinali için yapılan kliplerde Cengiz Han filminden savaş sahneleri kullanılan şarkıyla Erdoğan’ın ‘istiklal mücadelesi’ olarak tarif ettiği bu sürece atıf yaptığını iddia etti.

RADİKAL

 

İŞTE AKP'NİN YENİ YEREL SEÇİM ŞARKISI
 

 

 

HABERE YORUM YAZ
FACEBOOK'DA TAVSİYE EDİLENLER

www.gau.edu.tr
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2013 GAZETE360.COM - Tüm içerik GAZETE360.com'a aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Baba Bilgisayar