18 Ocak 2017

'Riskli hamilelikleri Fahri’ye yönlendirdim'

Yasa dışı kürtaj davasında tutuklu yargılanan Doktor Verda Tunçbilek dünkü duruşmada yeminsiz şahadet verdi. Tunçbilek, “Ben riskli hastaları Fahri beye yönlendirirdim. Çünkü ben erken tanı uzmanı eğilim. Doğrudan Fahri beye bilgi verirdim” dedi

03 Ocak 2017 - 10:48

Tutuklu yargılanan Doktor Fahri Karagözlü, Doktor Rasiha Serdaroğlu, Doktor Mehmet Ali Tunçbilek, Doktor Verda Özkent Tunçbilek, ebe Ayşegül İşbilen ve emekli hemşire Taner Okburan dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Murat Soytaç ve Seran Bensen’in üye olarak yer aldığı heyete Girne Kaza Mahkemesi Başkanı Fatma Şenol başkanlık ediyor.
Çınar’ın son tanığı Mehmet Ali Tunçbilek’in bacanağı

Avukat Serhan Çınar, son tanığını dün dinletti. Dünkü duruşmada Verda Tunçbilek’in kardeşinin eşi H.Ö, tanık kürsüsünde, önce Serhan Çınar’ın ardından kıdemli savcı Erdinç Akyener’in sorularını yanıtladı.

Tanık H.Ö, bacanağı Mehmet Ali Tunçbilek’in arabasını polisten alarak eve getirdiğini, arabanın içindeki çantayı da A.D ile birlikte daha sonra polise götürdüklerini anlattı.

Verda Tunçbilek yeminsiz şahadet verdi
“Yasa dışı kürtaj” davasında tutuklu yargılanan Doktor Verda Tunçbilek ise dünkü duruşmada yeminsiz şahadet verdi.

Verda Tunçbilek, Ada Hospital Tüp Bebek Merkezi’nin sorumlusu olduğunu söyledi. Tunçbilek, kendi hastanesini açtıktan sonra Fahri Karagözlü’nün bilgisine güvendiği için Başhekim olarak hastanesinde görev alması yönünde teklifte bulunduğunu aktardı.

Tunçbilek, Karagözlü’nün Lefkoşa’daki muayenesini kapatmamak, Karagözlü’nün kendi hastaları için ameliyathane kullanımı üzerinden 1000 TL ücret vermesi yönünde de bir anlaşma yapıldığını aktaran Verda Tunçbilek, 3 yıl boyunca bu miktarın değişmediğini söyledi.

Verda Tunçbilek, hastaneye gelen riskli hamilelikleri Fahri Karagözlü’ye yönlendirdiğini, kendisinin bu tür ameliyatlara girmeyi tercih etmediğini belirtti. Tunçbilek, “Ben riskli hastaları Fahri beye yönlendirirdim. Çünkü ben erken tanı uzmanı eğilim. Doğrudan Fahri beye bilgi verirdim” dedi.

“10 Haftadan büyük engelli bebek ameliyatlarına dahi girmedim”
Verda Tunçbilek, babasını kaybettikten sonra 10 haftanın üzerinde hamilelere müdahale yapmamaya başladığını, bazen kadın doktor isteyen hastaları ise başka doktorlara yönlendirdiğini savundu. Tunçbilek, hastaneye gelen anomali hamilelikleri de Fahri Karagözlü’ye yönlendirdiğini savunarak, “Benim engelli bir kardeşim var. 10 haftalığın üzerinde engelli bebek ameliyatlarına da girmedim. Gebelik tahliyesi yapmadım, kimse de yaptığımı söyleyemez” dedi.

5 Ocak’a ertelendi
Mahkeme başkanı Fatma Şenol, duruşmayı yeni tanıkları dinletmek üzere 5 Ocak 2017 saat 11.00’e erteleyerek oturumu kapadı. Şenol, sanıkların ilgili tarihe kadar merkezi cezaevinde tutuklu beklemelerine emir verdi.

Kaynak: Havadis

 
 

 

 

HABERE YORUM YAZ
FACEBOOK'DA TAVSİYE EDİLENLER

www.gau.edu.tr
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2013 GAZETE360.COM - Tüm içerik GAZETE360.com'a aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Baba Bilgisayar