16 Ocak 2017

KTÖS'ten, Berova'ya: Rauf Denktaş ile Kartal Harman'a Okul Kantin İhalesi Verdiniz mi?

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS),UBP-DP hükümetini; tek gündem çözüm ve barış süreci olması gerekirken, kaos yaratarak ve softa şaşırtması yaparak gündemi değiştirmeye çalışmakla, 2016 yılından kalan suçlarını aklamaya çalışmakla suçladı.

05 Ocak 2017 - 15:11

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş yaptığı yazılı açıklamada, 2016’da  halkın alım gücünün düştüğünü, kurumsal olarak hınç söylemi ve gericiliğin yükseltilerek insanların yaşam tarzının ve toplumsal varlığının aleni olarak tehdit edildiğini; çözüm ve barış sürecinin vatan hainliği edebiyatı ile baskı altına alınmaya çalışıldığını iddia ederek,  bu sorunlara cevap verme sürecinde siyasetin sınıfta kaldığını ileri sürdü.

UBP-DP hükümetinin ortamı germekle meşgul olduğunu savunan Maviş, hükümetin “devlet kaynaklarını kullanarak linç kültürü ve nefret söylemini yaymakta, paramiliter ve faşist duruş sergileyen kitleleri finanse ederek insanları tehdit etmekte” olduğunu öne sürdü.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’yı okulları gezerek “şov” yapmakla suçlayan Maviş, Girne  Değirmenlik dağ yolundaki kazanın arkasından yasal olarak ne yapıldığını, Kar-İş’e bağlı okul taşımacılığı yapan kişilere ve şirketlere sözleşme yapılıp yapılmadığını sordu.

Maviş, ayrıca okul taşımacılığı yapan otobüslere neden hala daha ödeme yapılmadığı, saatlerin geri alınmaması ile birlikte yaşanan acı olaydan vicdan azabı duyup duyulmadığı, DP Lefkoşa İlçe Başkanı Rauf  Denktaş ve Kartal Harman’a veya onlarla bağlantılı kişilere okul kantin ihalesi verilip verilmediği ve Gazimağusa Gazi  İlkokulu ve yanındaki Şömineli Ev’in birilerine verildiğinin doğru olup olmadığı sorularını yöneltti.

Maviş, Başbakan Özgürgün, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Denktaş ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova’nın  tüm çabalarının düzenin devamı için olduğunu iddia etti.

İşte o açıklamanın tamamı;

Yeni yılın ilk günlerini demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan değerlendirdiğimizde, halkın alım gücünün düştüğünü; kurumsal olarak hınç söylemi ve gericiliğin yükseltilerek insanlarımızın yaşam tarzının ve toplumsal varlığımızın “aleni” olarak tehdit edildiğini; çözüm ve barış sürecinin vatan hainliği edebiyatı ile baskı altına alınmaya çalışıldığını gözlemlemekteyiz. Tüm bu sorunlara cevap verme sürecinde ise siyaset sınıfta kalmıştır.
Bizzat UBP-DP Hükümeti ortamı germekle meşguldür. Devlet kaynaklarını kullanarak linç kültürü ve nefret söylemini yaymakta, paramiliter ve faşist duruş sergileyen kitleleri finanse ederek insanları tehdit etmektedirler. Bununla birlikte hibe, rüşvet ihalesiz işler ve teşvik dağıtarak kan ve gözyaşı üzerine kurulmuş saadet zincirini devam ettirmek istemektedirler.
Adanın kuzeyinin tek gündemi çözüm ve barış süreci olması gerekirken, UBP-DP Hükümeti kaos yaratarak ve softa şaşırtması yaparak gündemi değiştirmeye çalışmakta, 2016 yılından kalan suçlarını aklamaya çalışmaktadır.
Sn. Berova okullarımızı gezerek şov yapmaya devam etmekte, sorunların çözümüne yönelik incir çekirdeğini dolduracak bir söz bile edememektedir.
• Yaşanan trafik çarpışmasından sonra yasal olarak ne yaptınız? Çalışma izinsiz bir tır şoförü, sözleşmesiz araçla öğrenci taşınması ve yol güvenliğinden mahrum bir bölge için yasal olarak ne yaptınız?
• Kar-İş’e bağlı okul taşımacılığı yapan kişilere ve şirketlere sözleşme yaptınız mı?
• Okul taşımacılığı yapan otobüslere neden hala daha ödeme yapmıyorsunuz?
• Saatlerin geri alınmaması ile birlikte yaşanan acı olaydan vicdan azabı duydunuz mu?
• DP Lefkoşa İlçe Başkanı Rauf Denktaş ve Kartal Harman’a veya onlarla bağlantılı kişilere okul kantin ihalesi verdiniz mi?
• Mağusa Gazi İlkokulu ve yanındaki şömineli evi birilerine verdiğiniz doğru mu?
UBP ve DP’nin temel kurulma amacı yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma, ganimet paylaşımı, ihalesiz işler, hedef gösterme, hibe verme ve “BEY” yönetiminden kalan faşist düzeninin devamı üzerinedir. Sn. Denktaş, Sn. Özgürgün ve Sn. Berova’nın tüm çabaları bu düzenin devamı içindir. Bizler demokrasi, barış ve kendi kendini yönetme kavgasına inanmaya ve kokuşmuş düzenle açık ve net şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz.

    Saygılarımızla
     

      Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri
 

 

 

HABERE YORUM YAZ
FACEBOOK'DA TAVSİYE EDİLENLER

www.gau.edu.tr
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2013 GAZETE360.COM - Tüm içerik GAZETE360.com'a aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Baba Bilgisayar