16 Ocak 2017

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği'nden Şirketlere Çağrı

Birliğe kayıtlı şirketlere çağrıda bulunulan açıklamada bazı öneri ve uyarılar yapıldı.

07 Ocak 2017 - 02:10

Kuzey Kıbrıs İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği bir açıklama yaparak döviz kurlarının yükselişi nedeniyle yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Birliğe kayıtlı şirketlere çağrıda bulunulan açıklamada bazı öneri ve uyarılar yapıldı.

Açıklamada birliğe kayıtlı şirketlerin, ürün fiyatlarını dövize endeksli şekilde artırmaları istendi. 

Bunun yapılmaması halinde servis sağlayıcı şirketlerin gerekli kar marjlarında çalışamayacağı savunulan açıklamada hizmet kalitelerinin düşeceği ve bunun da tüketici şikayetlerine yol açacağı ifade edildi.

Açıklama şöyle:

Bilindiği üzere uzun bir süredir dalgalı olarak seyreden ve son dönemlerde sürekli yükseliş göstermekte olan döviz ülkemizinde para birimi olarak kullandığı Türk Lirası karşısında ciddi değer kazanmakta ve Türk Lirası değerini ciddi bir şekilde düşürmektedir. İnternet Servis Sağlayıcıları olarak, internet kurulum ekipmanlarından, internet dağıtım şebekelerimizde kullanılan ekipmanlara kadar servis sağlamak için kullanılan tüm ekipmanlar çeşitli döviz birimleri üzerinden tedarik edilmekte olup, dövizdeki istikrarlı yükseliş maliyetlerde de ciddi derecede yükselişe sebep olmaktadır. Gelinen bu noktada her ne kadar da son 3 ayda fiyat artışından kaçınarak hizmet vermeye devam etmeye çalışmış olsak da uygulanmakta olan mevcut fiyat politikaları ile hizmet kalitesinden ödün vermeden internet erişim hizmeti sağlayabilmek mümkün olmamaktadır.  İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği Yonetim Kurulu olarak; birligimize kayıtlı internet servis sağlayıcı şirketlerin, dövizin makul oranlarda stabilize bir hal almasına kadar, ürün fiyatlarını dövize endeksli şekilde artırmalarını öneririz. Aksi takdirde, servis sağlayıcı şirketler gerekli kar marjlarında çalışamayacağından hizmet kalitelerini düşümek zorunda kalacaklar ve bu da tüketici şikayetine yol açacakdır.




 

 

 

HABERE YORUM YAZ
FACEBOOK'DA TAVSİYE EDİLENLER

www.gau.edu.tr
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2013 GAZETE360.COM - Tüm içerik GAZETE360.com'a aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Baba Bilgisayar