16 Ocak 2017

Barbaros Şansal'ın Sorgudaki İfadesi

Barbaros Şansal, ifadesinde Sosyal medya mesajları ile ilgili sorulara cevap veren Şansal'ın, "Bu Tweet bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm..." dediği iddia edildi.

03 Ocak 2017 - 13:45

Polis sorgusunda Şansal'a bazı sosyal medya mesajları ile ilgili sorular sorulduğu öğrenildi. Duvar'ın haberine göre, Şansal polis sorgusundaki ifadesinde Reina saldırısına ilişkin bir paylaşım için, "Bu tweet bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline'ımda böyle bir tweet görmedim" yanıtını verdi. Reina baskını sonrası "İşletmecisi ve tüm çalışanları Alevi olduğu için Noel Baba kılığındaki Sünni Müslümanlar İstanbul'da silahla insanları taradı, özeti budur" şeklinde attığı söylenen mesaj ile ilgili soruya Şansal, "Bu tweet bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline'ım da böyle bir tweet görmedim" yanıtını verdi. Şansal'ın avukatı Efkan Bolaç ise söz konusu ekran görüntüsünde, tweet'in Türkiye'den ve henüz saldırı yapılmadan atılmış olarak görüldüğünü dile getirdi.

Şansal'a yılbaşı gecesi çekildiği belirtilen, "2017'de hepinize g…i. Bana sefaletin adını yazabilir misin Abidin. Bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz. Ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. Size bir damla bile vermeyeceğim. Bütün dolarlarımı İsviçre'ye geçireceğim. Bir kuruş peni bile vermeyeceğim. Ben Kıbrıs'tayım. Kuzey Kıbrıs yeni yıla girdi. Birazdan Nicosia'ya gidicem. Bir de orada kutlayacağım. Öpmedim bile sizi. Bu kadar pisliğin, rezaletin içinde kutlamaya devam edin. B… boğul Türkiye" dediği video da soruldu. Şansal, bu videonun ise çarpıtıldığını söyledi.

 

Emniyet ifadesi tamamlanan Şansal'ın Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesi uyarınca 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlaması ile bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Avukat Efkan Bolaç, Şansal'ın uğradığı saldırı sonrası genel sağlık durumunun iyi olduğunu ancak beline, kasıklarına ve böbreklerine darbe aldığı, ellerinde ve vücudunda çizikler olduğu bilgisini verdi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle Kuzey Kıbrıs'tan dün gece sınırdışı edilen modacı Barbaros Şansal'a Atatürk Havalimanı apronunda yapılan saldırıyla ilgili 8 kişinin ifadesi alındı. Edinilen bilgiye göre, Modacı Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs'tan sınırdışı edildikten sonra THY ait uçakla dün gece 22.30'da İstanbul'a gitti.

Modacı, polis eşliğinde uçaktan indirildikten sonra apronda bir anda saldırıya uğradı. Yolcuların ve uçak altında bazı personelin linç girişimine uğrayan Şansal'ı polis ekipleri kurtardı. Bu arada Barbaros Şansal, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, olaya karıştığı belirlenen 8 kişinin de Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alındı.
 

 

 

HABERE YORUM YAZ
FACEBOOK'DA TAVSİYE EDİLENLER

www.gau.edu.tr
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2013 GAZETE360.COM - Tüm içerik GAZETE360.com'a aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Baba Bilgisayar