11’inci Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali başlıyor

11’inci Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali başlıyor
Haber İçi Üst 745×140

Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali başlıyor.

23-27 Ağustos tarihleri arasında Çağlayan Parkı’nda yer alacak. 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde de Çağlayan Parkı’nda sinema geceleri düzenlenecek.

Lefkoşa Türk Belediyesi, Gençlik Dairesi Müdürlüğü’nün desteği ve ASDER, FOGEM, FOLKDER, Gençlik Merkezi, GÖÇTAŞ, HASDER ve TUFAD’ın katkılarıyla 11’inci Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivaliorganize etti.

23-27 Ağustos tarihleri arasında Çağlayan Parkı’nda yer alacak festivalle ilgilidetaylar düzenlenen toplantıda kamuoyuyla paylaşıldı.

Dernek temsilcilerinin de katıldığı toplantıda ilk olarak festivalin koordinatörlüğünü üstlenen FOGEM Başkanı Salahi Döşemeci festival programı hakkında bilgi verdi.

Ardından Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu bir konuşma yaparak amaçlarına değindi.

Gencay Eroğlu, amaçlarının yurtdışından gelen katılımcı gençlerin ülkeyi en iyi şekilde tanıyıp, ülke gençleriyle kardeşlik köprüleri kurmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Eroğlu, Lefkoşa halkının da bu festivale sahip çıkmasını temenni ederek, desteklerinden dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’e teşekkür etti.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı da, Harmancı, geçen yıl çok başarılı geçen festivale bu yıl eklemeler yaparak katılımı ve başarıyı artırmayı umduklarını belirtti.

Harmancı, festivalin halk tarafından benimsenmesi temennisinde bulunarak, Çağlayan Parkı’nı yeniden canlandırmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Festival öncesinde, bölgesinin eski ruhunu yeniden yaşatabilmek için 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde Çağlayan Parkı’nda sinema geceleri düzenlenecek.

Facebook Yorumları
Haber İçi Orta 745×140

Benzer yazılar

Haber İçi Alt 745×140